PC
Neka bolja konfiguracija do 1700e? PC za sve, ne samo za gaming i bez krindz komentara plz

Grafička kartica AMD Radeon RX570 XFX Hard Swap 4GB GDDR5
Procesor CPU AM4 AMD Ryzen 7 1700X, 3.8GHz BOX
CPU Hladnjak 1150/1151/AM4/TR4 Arctic Liquid Freezer 360
Matična ploča MB Asrock AM4 X370 Killer SLI ATX
Memorija DIMM DDR4 2x8GB 2400MHz HyperX Fury Black CL15
SSD SATA3 240GB Patriot Burst 555Mbs/500Mbs
Hard disk HDD SATA3 7200 3TB Toshiba
Napajanje 700W Raidmax Cobra RX-700AC-B
Kuciste LC Power Gaming 991B - Lighthouse, Black
Odakle si? Kako placas? Gde planiras da kupujes?
Sve u winwin, ne zanima me dali je negde nesto jeftinije
Vidi ga mali , jebe ne vadi. Dobio na tiket garant Kappa
[-] The following 1 user says Thank You to iDaša for this post:
  • Harve
Xexe ko je rekao da cu da kupim, samo se raspitujem Kappa
Uzmes gtx 1070 umjesto tog smeća od grafičke, 1070 košta oko 550-600e takodje bih uzeo i7 7700k, on je tu negdje po cijeni sa 1700x, samim tim i drugu matičnu
The Devil grows inside the hearts of the selfish and wicked
White, brown, yellow and black — color is not restricted
You have a self-destructive destiny when you're inflicted.
Naravno gtx 1070 je bolja ali i skuplja xd kao i sa i7 sto bi otislo iznad 1700e, medjutim, sto se procesora tice mislim da ce ryzen biti bolji od intela za neke moje potrebe
1070 je skuplja za oko 150e ali performanse su daleko daleko iznad, dodas 100e uzmeš slabije napajanje i kao bog budeš 700w ti je malo overkill xd
The Devil grows inside the hearts of the selfish and wicked
White, brown, yellow and black — color is not restricted
You have a self-destructive destiny when you're inflicted.
[-] The following 1 user says Thank You to Akame for this post:
  • TiKi
Gde ima za 550e 1070 ? Big Grin bilo nekad Big Grin Bice mozda za neki mesec ko bi znao Big Grin

Ako uspes da nadjes po normalnoj ceni uzmi 1060 sa 6gb po meni je bolja varijata - NVidia je uvek bila bolja za igre.
Sto se procesora tice ako radis rendering Rayzen za te pare je ok, ali za igre i ostale stvari (mada poslednja generacija i za rendering) - samo Intel. Mnogo bolji i bice tako narednih ko zna koliko godina. Moj savet - nova generacija I5-8400 ili 8500 / 8500k (I7 skup i ne treba ti mada nije na odmet - ja ga imam). 8 generacija I5 je sa 6 jezgra, tako da je fenomenalan procesor. Znaci I5-8400 ti je sasvim dovoljan ako neces da overklokujes i glupiras se (i cenovno je prihvatljiv), ili 8500k ako bi da se igras overklokom.
Naravno uz to treba i odgovarajuca ploca. I jos jedna stvar kod te nove generacije Intela - sto bolji klok Ram memorije - to bolje performanse ostvaruje procesor tako da ta na 2400mhz je low budget varijata, uzmi neku 3000-3200.
Sto se napajanja tice, Raindmax napajanje je ... zaobidji... Znam ja novac predstavlja ljudima problem, ali ako vec neko daje tolike pare neka da za ono sto vredi. 700-750w je sasvim ok. Corsair, EVGA, Be Quiet itd ako hoces nesto sto je stabilno i stvarno dobro (imas tu i Enermax i Seasonic oni su top ponuda ali je cena...) ili mozes i neki Cooler Master, ili Chiftec da nesto jeftinije prodjes. Samo gledaj da bude minimum 80+ bronze deklarisano. sto vise to bolje, naravno pogotovo ako ti komp radi 24 h.
Alfa, Deathmatch & GunGame
[-] The following 1 user says Thank You to Progressive for this post:
  • TiKi
Tiki kupi I meni brate! Star mi komp. Udeli kada vec uzimas besplatno! Smile))))))))))))

Ziveli Dasa I David sto godina!
[-] The following 1 user says Thank You to SEX Shooter for this post:
  • TiKi
Kupi i njemu! On je siromah i nema!

Inace zaboravih da ti kazem. SSD je ok - msm samo ok, ali ako mozes uzmi Samsung EVO varijatntu (intel je isto vrh ali skup). Mnogo veze ima koji cip je itd. Dok vecine SSD-a posle odredjenog vremena upravo zbog cipa opadaju poreformanse i moras reinstal i tako u nedogled.
Alfa, Deathmatch & GunGame
[-] The following 1 user says Thank You to Progressive for this post:
  • TiKi
Hmm nisam video da je gtx 1060 jeftinija od rx 570 xd, a i definitivno je bolja, tako da zahvaljujem. A procesor.. ipak cu ostati za ryzen, jer definitivno ima da se igram sa overklokom, a i radi ostalih stvari pored igrica.
Posto je gtx 1060 jefitinija, taman cu to da iskoristim za neko bolje napajanje.

Btw suteru pun si kesha...
Ne mogu da se odlucim. Da li lap ili komp. Vec god dana razmisljam i nemam pojma sta da radim.
Zavisi sta zelis i koliko planiras da ulozis xex
za te pare imas u svabiji da kupis komp pamet stane Smile

https://www.saturn.de/de/product/_hyrica...58329.html
[-] The following 1 user says Thank You to cyber_gee for this post:
  • TiKi
Ufff cyber_gee dojče kvalitetn Smile
Dobra mašinerija, mrak specifikacije Smile)
"Jedni dolaze, drugi odlaze... A mi smo zauvek tu!" - MILF COMMUNITY
Ovo ako je ovako za 1700 eura onda je bas dobro. Malo je overkill ali ako zelis biti siguran iducih par godina, uzmi.
komp koji sam kupio 2011-e evo jos radi sve na njemu perfekt. a platio 30.000 kuciste. nista posebno nema a gura igre jos uvek, ne kako je bilo ali sljaka. ja iskreno ne bih bacao pare tolike za komp. pre bi neki auto kupio za te pare Smile
[-] The following 1 user says Thank You to cyber_gee for this post:
  • SmutniSasa
(27-03-2018, 11:01)cyber_gee Wrote: za te pare imas u svabiji da kupis komp pamet stane Smile

https://www.saturn.de/de/product/_hyrica...58329.html

Definitivno nema bolji komp za te pare, ali ipak ne bih mogao tako da ga kupim xd

(28-03-2018, 17:19)cyber_gee Wrote: ja iskreno ne bih bacao pare tolike za komp. pre bi neki auto kupio za te pare Smile

Ima vremena za auto Kappa

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)
Current time: 23-09-2018, 09:18